Sihirli Fasulyeler
Yükleniyor...
Edinburgh Gezi Rehberi - 4
 Gezi   2370   21.11.17   21.11.17   0
edinburgh4.jpg

Edinburgh'taki son günümüze, şehrin biraz dışında kalan (11 kilometre) Rosslyn Tapınağını ziyaret ederek başlayabiliriz. Şehir merkezinden tapınağa ulaşmak, otobüs ile yaklaşık 1 saat sürüyor (37 Numaralı Otobüs). Bu tapınak 1446 yılında yapılmış ve hala ibadet için kullanılmaktadır. 1980'li yıllarda tapınağın Masonluk ve Tapınak Şövalyeleri ile bağlantılı olduğu söylentileri ortaya çıkmış, 2006 yılında da Da Vinci Şifresi isimli filmde yer almıştır. Tapınağın İskoç mason taş ustalarınca yapıldığı, bu yüzden tapınakta bolca mason ve tapınak şövalyelerine ait sembollerinin olduğu söylenmektedir. Tapınak, bu sebeplerden dolayı turistlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Aşağıdaki videoda tapınağın konumunu ve dış görünüşünü inceleyebilirsiniz. Tapınağa giriş 9£'dır.

 
 

Tapınak ziyaretinden sonra bir süre dinlenmek için Dean Bahçesine gidilebilir. Şehir merkezinden yürüme ile 10 dakikalık mesafedeki bahçe, huzurlu bir atmosfere sahip. Ayrıca küçük bir ırmak olan, Leith Irmağı da bahçe içinden geçiyor.

  Dean Bahçesi  

Yeterince dinlediysek şimdi biraz eğlence zamanı. Edinburgh Zindanları uğramanız gereken yerlerden birisi. Şehir merkezinde, Waverley tren istasyonunun hemen yanında yer alan bu eğlence merkezi, görsel efektleri, kaliteli oyuncuları, özenle hazırlanmış mekanları ile gerçekten etkileyici gösteriler düzenliyor. Tur yaklaşık olarak 80 dakika sürüyor. Giriş ücreti ise 13£'dan başlıyor. Ayrıca hediyelik eşya dükkanına da uğramanızı tavsiye ederim.

  Edinburgh Zindan  

Elbetteki şimdiye kadar bahsedemediğim pek çok farklı müze, hayvanat bahçesi, botanik bahçesi, parlamento gibi görmek isteyebileceğiniz yerler de mevcut. Bu yerleri de göz önünde bulundurmanızı öneririm.

 

Böylece Edinburgh gezi serimizin sonuna geldik.

 

Edinburgh gezisinin ilk bölümü için Edinburgh Gezi Rehberi 1

 

Edinburgh gezisinin ikinci bölümü için Edinburgh Gezi Rehberi 2

 

Edinburgh gezisinin üçüncü bölümü için Edinburgh Gezi Rehberi 3

 

 

 Konuyu geliştirmemize yardımcı ol, konuyu değerlendir.
 İlk Sen Değerlendir

 

 Bu konuyu paylaş

 

 Yorum yaz, soru sor, geliştirme öner
E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.

 

 İlk Yorumu Sen Yap