Sihirli Fasulyeler
Yükleniyor...
Perth Gezi Notları
 Gezi   2411   19.09.17   09.02.18   0
perth.jpg

Perth, Edinburgh'a 1.5 saatlik uzaklıktaki küçük ve güzel bir İskoç şehridir. Şehrin içinden geçen Tay Nehri şehre ayrı bir hava katmaktadır. Yaklaşık 50 bin kişilik nüfusu ile sakin, stresten uzak bir yaşam alanıdır. İskoçya'nın çoğu şehri gibi Perth de orta çağdan kalma pek çok kale ve diğer tarihi yapılara ev sahipliği yapar.

 

Küçük bir şehir olması nedeniyle Perth'i gezmek için bir gün yeterli olacaktır. Tren istasyonu ve otobüs terminali merkeze 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Merkeze ulaştığınızda ilk olarak nehir kenarına gitmenizi ve bir süre manzaranın keyfini çıkarmanızı öneririm.

  Perth  

Ayrıca nehir kenarında yer alan Perth müzesi ve diğer tarihi yapıları da inceleyebilirsiniz.

  Perth  

Şehir merkezinde 1500'lü yıllardan kalma Aziz John Kilisesi ziyaret edilebilir.

  Perth  

Güzel manzara eşliğinde huzurlu bir yürüyüş yapmak isterseniz Kinnoul Hill'e gitmenizi öneririm. Perth şehir merkezinden 11 numaralı otobüsle gidebileceğiniz Kinnoul Hill, yeşillikler içinde patikalardan oluşan ve Tay nehrine yukarıdan bakabileceğiniz bir yer.

  Perth  

Son olarak, Kinnoul Hill gibi Perth'in biraz dışında olan Scone Palace'yi ziyaret edebilirsiniz. Şehir merkezinden 58 numaralı otobüs ile gidilebilen bu yer, özellikle tarih severleri kendine çekiyor. Antika pek çok mobilya, porselen ve portrelerden oluşan birbirinden farklı pek çok odası bulunan Scone Palace'de ayrıca kahve içip yemek yiyebileceğiniz kafeler ve çocuklar için oyun alanları da mevcut. Bazı yerlere girişin ücretli olduğunu belirtmekte fayda var.

  Perth  

 

 Konuyu geliştirmemize yardımcı ol, konuyu değerlendir.
 İlk Sen Değerlendir

 

 Bu konuyu paylaş

 

 Yorum yaz, soru sor, geliştirme öner
E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.

 

 İlk Yorumu Sen Yap