Sihirli Fasulyeler
Yükleniyor...
10 Anime Önerisi
 İlginçler   5300   13.04.19   17.04.19   0
animelistesi.jpg

Bu liste hem anime izlemeye yeni başlayanlar hem de çok popüler animeleri izleyip başka ne izlesem diyen kişiler için uygun bir liste olacak. Öncelikle şunu belirtmek isterim bu liste tamamen benim kişisel görüşüm doğrultusunda hazırlanmıştır. Listedeki animeler izlerken keyif aldığım, bir sonraki bölümünü sabırsızlıkla beklediğim ve genellikle puanları yüksek olan animelerdir. Başlayalım,

 

Clockwork Planet

  Anime Listesi  

Konu : Clockwork Planet dünyanın yok olmaktan son anda kurtulduğu bir zamanda geçmektedir. Saat ustası dünyayı kurtarmak için dünyayı çarklı sistemler ile donatmıştır. Kahramanımız Naoto çarkların sesini duyma yeteneğine sahiptir. Maceramız Naoto'nun evine siyah bir kutu düşmesiyle başlar. Bir iki sahnede +16 diyebileceğim görüntüler vardı!

Başlama Yılı : 2017 - Bitti

IMDB Puanı : 6.3

Sezon Sayısı : 1

 

Saiki Kusuo

  Anime Listesi  

Konu : İngilizcesi The Disastrous Life of Saiki K. (Saiki K.'nin Talihsiz Hayatı), Japoncası Saiki Kusuo no Psi Nan olan bu animede nerdeyse bütün süper güçlere sahip Saiki adlı kahramanımızın hayatı anlatılıyor. Herkes süper güçlere sahip olmak istersen Saiki süper güçlerini bir lanet olarak görüyor. Bu nedenle eğlenceli ve komik olaylar başlıyor. Animede temel bir hikaye yok. Her bölümde Saiki'nin başından geçen küçük hikayeler anlatılıyor. Özellikle stresten uzak, rahat ve komik bir anime arıyorsanız bu animeyi öneririm.

Başlama Yılı : 2016 - Devam Ediyor (Edecek)

IMDB Puanı : 8.3

Sezon Sayısı : 3

 

Overlord

  Anime Listesi  

Konu : Yakın gelecekte Yggdrasil isimli popüler bilgisayar oyununun kapatılması kararlaştırılır. Epeydir bu oyunu oynayan ve son seviyeye gelen kahramanımız kapanma gününde oyundan çıkış yapmaz ve bu nedenle oyunda hapsolur. Böylece kahramanımız için oyun gerçek hayata dönüşür. Neyse ki kahramanımız oyunda güçlü bir büyücüdür ve daha önceki oyun arkadaşlarıyla Nazarick adında büyük bir kale inşaa etmiştir. Kaledeki hizmetkarları ve orantısız gücü ile maceralar başlar. Özellikle mmorg (çok kullanıcılı rol yapma oyunu) seviyorsanız bu animeyi de seversiniz.

Başlama Yılı : 2015 - Devam Ediyor (Edecek)

IMDB Puanı : 7.8

Sezon Sayısı : 3

 

Dororo

  Anime Listesi  

Konu : Japonya'da samuraylar döneminde bir derebeyi halkını korumak ve topraklarına bolluk getirmek için iblislerle bir anlaşma yapar. Anlaşmaya göre iblisler derebeyinin yeni doğan oğlunun organlarını alır. Elleri, ayakları, gözleri, burnu ve kulakları iblisler tarafından alınan bebek bir sandal ile nehire bırakılarak ölüme terkedilir. Bebeği savaş sonrasında kalanlara protez yaparak insanlara yardım eden bir kişi bulur. Bebek büyür ve Hyakkimaru adıyla iblis avlamaya başlar. Hyakkimaru animeye ismini veren öksüz ve yetim Dororo ile karşılaşır ve maceralar başlar. Özellikle animenin çizimleri ve seslendiren sanatçıların başarısı animeyi diğer animelerden ayırıyor. Ayrıca anime savaş, dram, vahşet, eğlence, komedi, macera unsurlarını güzelce harmanlıyor. Bu nedenle bazı bölümler eğlenceli, bazı bölümler acıklı, bazı bölümler ise heyecanlı şekilde izleyiciye sunuluyor.

Başlama Yılı : 2019 - Devam Ediyor

IMDB Puanı : 8.8

Sezon Sayısı : 1

 

One Punch Man

  Anime Listesi  

Konu : Animemiz kahramanların ve canavarların olduğu bir dünyada geçiyor. Kahraman olmak isteyen Saitama bir şekilde inanılmaz bir kuvvete sahip olur. Bu kuvvet o kadar büyüktür ki karşısına çıkan bütün canavarları tek bir yumrukla yenebilmektedir. Fakat bu güç Saitama'nın sıkıcı bir hayata sahip olmasına neden olur. Çünkü canavarlar ne kadar güçlü olursa olsun tek bir yumruk yeterli olmaktadır. Saitama bu nedenle bir yumrukla yenilmeyen, savaşabileceği canavarlar ararken bir androidle tanışır ve kahraman birliğine girer. Bu anime özellikle komedi severler için mükemmel bir seçim diyebilirim.

Başlama Yılı : 2015 - Devam Ediyor

IMDB Puanı : 8.9

Sezon Sayısı : 2

 

Sousei no Onmyouji

  Anime Listesi  

Konu : İngilizcesi Twin Star Exorcists (Şeytan Çıkarıcı İkiz Yıldızlar) olan anime iblislerin ve iblis avcıların olduğu bir dünyada geçiyor. Animede farklı bir boyutta yaşayan bazı iblisler dünyaya, iblis avcıları da tılsımlar kullanarak ibllislerin boyutuna geçiş yapabiliyor. Kahramanlarımız Rokuro ve Benio ise henüz büyüme çağında olan güçlü iblis avcıları olarak karşımıza çıkıyor. Anime sadece bir sezondan oluşuyor fakat bölüm sayısı 50!

Başlama Yılı : 2017 - Bitti

IMDB Puanı : 8.1

Sezon Sayısı : 1

 

Tensei shitara Slime Datta Ken

  Anime Listesi  

Konu : İngilizcesi That Time I Got Reincarnated as a Slime (Balçık Olarak Reenkarne Olduğum Zaman) olan anime, adından da anlayabileceğiniz gibi ölüp başka bir dünyada balçık olarak yeniden doğan Rimuru Tempest'in maceralarını anlatıyor. Rimuru ölürken keşke şöyle olsaydım, keşke böyle olsaydım, şu özelliğim olsaydı diye sıralarken bütün saydığı özellikler gerçekleştiriliyor ve bu nedenle yeniden doğduğunda bir balçık oluyor. Komedi unsurlarının fazla olduğu animede sıfırdan başlayıp bir imparatorluk kuran Rimuri Tempest'in maceralarını izleyebilirsiniz.

Başlama Yılı : 2018 - Devam Ediyor (Edecek)

IMDB Puanı : 8.1

Sezon Sayısı : 1

 

No Game No Life

  Anime Listesi  

Konu : Zamanlarını bilgisayar başında oyun oynayarak geçiren üvey kardeşler bir gün bilgisayardan kimin gönderdiği belli olmayan bir satranç karşılaşması daveti alır. Daveti kabul eden kardeşler karşılaşmayı kazanır ve ardından kendilerini fantastik bir yolculuk sonunda başka bir dünyada bulurlar. Oyun tanrısı kardeşleri kendi dünyasına getirmiştir. Bu dünyada herşeye oyunlar ile karar verilmektedir. Burası tam da kardeşlerin istediği bir dünyadır. Kardeşler birbirinden zor rakiplerle karşılaşarak en zayıf imparatorluk için oyunlar oynamaya karar verirler. Özellikle strateji ve sürpriz sonlardan hoşlanan kişiler için güzel bir animedir. Ayrıca animedeki kardeşlerin olmadığı bir de filmi vardır.

Başlama Yılı : 2014 - Bitti

IMDB Puanı : 7.9

Sezon Sayısı : 1

 

Hinamatsuri

  Anime Listesi  

Konu : Hinamatsuri başka bir boyuttan bir yakuzanın evine düşen küçük bir kızdır. Yakuza önce olanlara bir anlam veremese de kıza şefkat göstererek himayesine alır ve kızı korumaya başlar. Fakat işin aslı sonradan ortaya çıkar. Aslında kızın korunmaya ihtiyacı yoktur. Hatta korunması gereken yakuzadır. Eğlenceli, güzel bir animedir.

Başlama Yılı : 2018 - Devam Ediyor (Edecek)

IMDB Puanı : 8.0

Sezon Sayısı : 1

 

Log Horizon

  Anime Listesi  

Konu : Overlord animesine benzeyen bu animede "Elder Tale" isimli online oyunda bir güncelleme yapılır. Fakat bu güncelleme sonrasında oyunda olan oyuncular oyunda hapsolur. Böylece oyun gerçek hayata dönüşür. Kahramanımız Shiroe yaşadığı yeri düzene sokmaya çalışan dahi efsuncudur. Yine mmorg sevenler için güzel bir animedir.

Başlama Yılı : 2013 - Bitti

IMDB Puanı : 7.8

Sezon Sayısı : 2

 

 

 Konuyu geliştirmemize yardımcı ol, konuyu değerlendir.
%50
%50

 

 Bu konuyu paylaş

 

 Yorum yaz, soru sor, geliştirme öner
E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.

 

 İlk Yorumu Sen Yap