Sihirli Fasulyeler
Yükleniyor...
Bütün Müzik Türleri ve Örnekleri
 İlginçler   3393   18.06.19   18.06.19   0
muzikturleri.jpg

Pop, rock, metal, rap gibi çokça bilinen müzik türlerinin yanında denpa-kei, zouk, edm, ccm gibi muhtemelen şimdiye kadar hiç duymadığınız pek çok müzik türü de bulunmaktadır. Başlıca müzik türlerini bilmek dinlemek istediğiniz müzikleri bulmanızda ve bazen tarzınızı belirlemede önemli rol oynayabiliyor.

 

Every Noise sitesi dünyadaki bütün müzik türlerini listeyen bir müzik sitesidir. Bu siteye girip şu ana kadar belirlenen müzik türlerini görebilir ve türlere ait kısa ses örneklerini inceleyebilirsiniz. Site şu ana kadar 3.170 müzik türünü listemiş durumdadır.

  Bütün Müzik Türleri  

Sitede oldukça yararlı ve ilginç bilgiler de bulunmaktadır. Örneğin sitede her ülkeye has müzik türleri ve bu müzik türlerindeki sanatçılar da yer almaktadır. Sitede Türkiye'nin kendine özgü 30 müzik türü listelenmektedir. Tüm ülkelerdeki müzik türlerini görmek için burayı tıklayınız.

 

Dahası sitede ülke, cinsiyet ve yaş aralığı listeleri de bulunmaktadır. Örneğin Türkiye 'deki 30-34 yaş arasındaki erkeklerin dinlediği müzik türleri (ilk üç tür) pop, derin pop ve rock olarak sıralanırken, 55-64 yaş arası kadınların tercih ettiği ilk üç tür pop, rock ve jazz olarak sıralanmaktadır. Ayrıca her yaş dilimi için hazırlanmış bir listeyi de spotify aracılığı ile dinleyebilirsiniz. Burayı tıklayarak ülkelerdeki cinsiyet ve yaş aralığı listelerine ulaşabilirsiniz.

 

Site bütün bu bilgileri spotify üzerinden alıp derlemektedir.

 

 Konuyu geliştirmemize yardımcı ol, konuyu değerlendir.
%66
%17
%17

 

 Bu konuyu paylaş

 

 Yorum yaz, soru sor, geliştirme öner
E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.

 

 İlk Yorumu Sen Yap