Sihirli Fasulyeler
Yükleniyor...
Yüzünü Görmediğiniz Hollywood Yıldızı : Doug Jones
 İlginçler   2245   03.09.19   11.09.19   0
dougjones.jpg

1960 yılında doğan Doug Jones ünlü bir Hollywood yıldızıdır. Adının ve yüzünün çok fazla bilinmemesinin nedeni, neredeyse bütün film ve dizilerinde maskelerin ardında oynamasıdır. Doug Jones ilk olarak 1985 yılında McDonalds'ın reklam filminde oynamıştır. Bu reklam filminden sonra vücudunun yapısı ve kostümlerin içinde rahatça hareket edebilmesi nedeniyle pek çok karakteri canlandırmıştır.

  Doug Jones  

150'yi aşkın film ve dizide rol almış Doug Jones'un en bilinen karakterleri arasında Hellboy 1 ve Hellboy 2'deki balık adam (Abe Sapien), Pan'ın Labirenti'ndeki Pan karakteri, Fantastik 4 : Gümüş Sörfçünün Yükselişi'ndeki Gümüş Sörfçü karakteri, Star Trek Discovery dizisindeki Kaptan Saru, Shape of Water filmindeki balık adamdır. Bu karakterlerin yanında Batman, Siyah Giyen Adamlar II, Legion, Zaman Makinesi, Doom, Üç Kral gibi iyi bilinen pek çok filmde rol almıştır.

  Doug Jones  

Doug Jones'un fantastik karakterler için aranan bir yıldız olmasındaki en büyük neden ağır ve rahatsız kostümlerin içinde rolünün hakkını verebilmesi ve sabrıdır. Örneğin Shape of Water filmindeki balık adamın makyaj süresinin tamamlanması 7 saat sürmüştür. Oyuncuya film tamamlanana kadar hergün 7 saat makyaj yapılmıştır. Aşağıdaki videoda bu filmin perde arkasını izleyebilirsiniz.

 

 

 Konuyu geliştirmemize yardımcı ol, konuyu değerlendir.
 İlk Sen Değerlendir

 

 Bu konuyu paylaş

 

 Yorum yaz, soru sor, geliştirme öner
E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.

 

 İlk Yorumu Sen Yap