Sihirli Fasulyeler
Yükleniyor...
Bize En Uygun Tarayıcılar
 Teknoloji   3129   29.04.18   30.04.18   0
tarayicilar.jpg

Mart 2018 verilerine göre dünya çapında en fazla kullanılan web tarayıcıları Chrome (%60.6), Safari (%15.4) ve Microsoft Edge'dir (%7.6). Fakat çok kullanılmayan bazı tarayıcılar var ki tam ülkemize göre özelliklere sahiptir. Bu yazımda bize en uygun gördüğüm iki farklı tarayıcıdan bahsetmek istiyorum.

 

Opera

  Opera - Doplhin  

Opera uzun yıllardır piyasada olan bir tarayıcıdır. Son yıllardaki güncellemeleri ve eklenen paket programlar ile gerçekten kullanımı oldukça rahat ve istenen özellikleri barındıran bir tarayıcıya dönüşmüştür. Bu tarayıcıyı bilgisayar için önerdiğimi belirterek işe yarar gördüğüm özelliklerini sıralayalım.

 

1-VPN

Opera, Kanadalı bir VPN şirketiyle anlaşarak bu hizmeti bedava ve sınırsızca kullanıcılarına sunmaktadır. VPN sayesinde yasaklı sitelere giriş yapabilir, farklı IP adresiyle internette güvenle gezinebilirsiniz. Ayrıca VPN'i açmak ve kapamak son derece kolaydır.

  Opera - Doplhin  

2-Facebook Messenger - WhatsApp

Opera'da Facebook Messenger ve WhatsApp uygulamaları bütünleşik olarak bulunmaktadır. Bu sayede bilgisayardan da bu uygulamalara erişebilir ve mesaj gönderip alabilirsiniz.

 

3-RSS

Opera'da bütünleşik RSS okuyucu da yer almaktadır. Bu sayede takip ettiğiniz websitelerine yeni eklenen konuları görebilir , istediğiniz konuya bir tıklama ile ulaşabilirsiniz.

 

4-Dönüştürücü

Opera'da para, uzunluk, ağırlık ve saat dönüştürücüsü vardır. Hangi birimi hangi birime çevireceğinizi ayarlar kısmında tanımladıktan sonra yapmanız gereken sadece dönüştürmek istediğiniz yazıyı seçmektir. (Para birimi dönüşümleri Avrupa Merkez Bankası verilerine göre yapılmaktadır)

  Opera - Doplhin  

Dolphin

 

Dolphin web tarayıcısını cep telefonları veya tabletler için önerdiğimi belirterek, işe yarar bulduğum özellikleri sıralayalım.

  Opera - Doplhin  

1-Reklam Engelleme

Dolphin tarayıcısında bütünleşik olarak reklamları engelleyen bir uygulama yer almaktadır. Doplhin'i Ipad2'ye yükleyerek bir Youtube videosu açtığımda, tarayıcının gerçekten de reklamları engellediğini gördüm. (Reklam engelleme uygulamasını ilk olarak ayarlar kısmından açmanız gerekiyor.)

 

2-Çizim ile Websitelerine Ulaşma

Website adreslerini yazmak cep telefonlarında oldukça zordur. Küçük kutulardaki harflere tek tek basmak, hata yapmadan site adreslerini yazmak gerçekten beni zorlayan bir durumdu. Dolphin'de ise çizim yaparak websitelerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Örneğin Sihirlifasulyeler için çizim alanına parmağınız ile "S" şeklindeki çiziminiz yapar ve kaydedersiniz. Daha sonra çizim alanını açar ve bu çizimi yaparak hiçbir harfe basmadan sitemize ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki videoda bu özelliğe ait bir videoyu izleyebilirsiniz.

 
 

 

 Konuyu geliştirmemize yardımcı ol, konuyu değerlendir.
 İlk Sen Değerlendir

 

 Bu konuyu paylaş

 

 Yorum yaz, soru sor, geliştirme öner
E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.

 

 İlk Yorumu Sen Yap